РУКОМЕТАШИ СРБИЈЕ ПОСЛЕ ШЕСТ ГОДИНА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ

Мушка рукометна репрезентација Србије пласирала се на Светско првенство, које ће у јануару наредне године бити одржано у Немачкој и Данској, пошто је у реванш утакмици баража против Португалије играла нерешено 25:25 (10:13) и сачувала предност од седам голова из првог сусрета.

Иако селектор Љубомир Обрадовић није могао да рачуна на неколицину најбољих рукометаша, који су отказали учешће, играче које је имао на располагању сигурно је водио до великог успеха, с обзиром да је Србија пропустила претходна два шампионата света.

Меч је, према очекивању, био доста тежак и прави ратнички, па су у првом полувремену неколико пута севнуле варнице на терену.

Наши репрезентативци су у пар наврата непотребно исувише нервозно реаговали, што су Португалци искористили и два пута су имали четири гола предности. Други пут у 36. минуту, када су повели са 16:12, али је искусни Обрадовић пронашао начин да смири страсти и у наредних десетак минута Србија је серијом од 7:1 преокренула резултат, па у последњих петнаестак минута није било ватре.

Велики допринос преокрету дао је голман Владимир Цупара, који је ушао у другом полувремену и са седам одбрана омогућио је саиграчима да стигну предност домаћина и поведу са два разлике.

Тако је Обрадовић постигао до сада незабележен успех, јер је као селектор наше женске репрезентације одвео екипу на првенство Европе, а као вршилац дужности селектора мушког тима изборио је пласман на шампионат света.

Извор: fonet.rs