БЕЗ ПОБЕДНИКА У 156. "ВЕЧИТОМ" ДЕРБИЈУ

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су без победника у 156. "вечитом" дербију, у мечу 22. кола Суперлиге Србије. Звезда задржала предност од девет бодова у односу на црно-беле, после последњег меча у календарској 2017. години. Партизану досуђен пенал у "вечитим" дербијима први пут после 1995. године.

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 у 156. "вечитом" дербију, у оквиру 22. кола Суперлиге Србије.

У веома тешким временским условима и по изузетно тешком за игру терену, два најбоља српска клуба одиграла су борбен меч, без превише лепих потеза. На крају, утисак је да нити једни нити други не могу бити задовољни нерешеним исходом.

Партизан је повео у 62. минуту, када је гол са беле тачке постигао Сејдуба Сума. Претходно је Савић неопрезно уклизао у свом казненом простору и "покупио" Ожеговића, па је Милорад Мажић покзао на пенал.

Био је то први једанаестерац досуђен за Партизан у "вечитим" дербијима још од марта 1995. године.

Звезда је до изједначења стигла у 84. минуту, када је Ричмонд Боаћи, који је можда одиграо и последњи меч за црвено-беле, искористио смушеност одбране Партизана и некако проследио лопту у мрежу.

Звезда је, после ремија у дербију, задржала девет бодова предности у односу на Партизан, и као првопласирани тим Суперлиге завршила календарску годину.

Извор: rts.rs